Besar Berisha má rád gól proti Melbourne City. V sobotu večer strelil Melbourne Victory albánsky útočník svojim šiestym gólom v piatich zápasoch proti mestu, aby získal víťazstvo 3-2 na štadióne Etihad. Môžeme hovoriť nekonečne o tom, čo oddeľuje mesto od víťazstva a neustále hovorí o tom ale v konečnom dôsledku to je na poli, kde derby v Melbourne zachytí svoje kúzlo. Víťaz víťazstva Sydney FC dodáva urážku na zranenie pre Newcastle Jets Prečítajte si viac

Najmä to bol derby, ktorý sa hodil na štart A-League sezóny. Prekvapujúco tlmená záležitosť, keď sa obaja tímy sústredili na futbal, a nie dostali fyzickú alebo psychologickú nádej na opačnú stranu. Neboli žiadne divoké výzvy, žiadne ohrozené argumenty, nič z lopty.Dokonca aj v polčase, keď Uruguajský útočník Bruno Fornaroli vystrelil pred Danielom Georgievským pred lavičky, rozptýlil sa takmer predtým, než sa dav mohol rozhýbať.

displej bol podnikavý a z väčšej časti zábavný. Víťazný center-cache Thomas Deng bol vynikajúci vo svojom začiatku debutu, zarábať muža z zápasu pre jeho výkon, zatiaľ čo tam bol veľa talentu na displeji prostredníctvom strediska – Aaron Mooy a Robert Koren pre City; Oliver Bozanic a Guilherme Finkler za Víťazstvo.

V prvom polčase na poslednej tretine nemali poľské obidve strany, s víťazstvom obzvlášť vinným z toho, že strácajú nejaké dobré šance. Skutočne to trvalo kúsok šťastia, aby sa zabránilo zablokovaniu v priebehu 23 minút.Fahid Ben Khalfallah strelil gól Paulo Retre a Thomas Sorensen zostal v pokutovom území.

Sorensen – veterán Dane, ktorý hrá vo svojom prvom derby v Melbourne – sa mohol cítiť poškodený, ale v skutočnosti Ben Khalfallah mal od svojho začiatku lepšie Retre po ľavom boku. Víťazstvo vpravo späť Georgievski, ktorý pomohol vytvoriť gól, strávil väčšinu z prvej polovice tábora v polovici mesta. Ako sa hovorí, robíte si vlastné šťastie.

Boli to boky, ktoré Victory našla v porovnaní s City skorou výhodou. Vpravo, Victoryho kvapkajúca dvojica Georgievskiho a Kosta Barbarousovia, ktorá sa zdobila oblúkom, zahliadla Jackovu ľavú stranu mesta Jack Clisby; na ľavej strane Ben Khalfallah nepotreboval žiadnu podporu na terorizáciu Retrea.Bolo to nesúlad, ktorý bude vždy spôsobovať bolesti hlavy City.

Práve táto kombinácia vytvorila druhú gólu Victory 10 minút do druhej polovice. Ben Khalfallah našiel priestoru váhny po krídle, ktorý rozširoval vedenie hostí na pravú stranu. Nepríjemne a sotva náznakom tlaku od Clisbyho sa Barbarouses mohol zdvihnúť a prikráčať loptu za Sorensenom.

Dve góly sú nebezpečné vedenie vo futbale, hlavne s dostatkom času na čas a dve góly do mesta v priebehu troch minút zmenili hybnosť.

V 68. minúte sa krásne otočilo a strieľalo v krabici od Fornaroliho, ktoré mu prinieslo čuch a v 71. minúte sa palica perfektný loptu od Mooya stretol za druhú – striedavo Stefan Mauk, ktorý skončil pokojne za Dannym Vukovicom.Obidva ciele, od vízie Mooya až po zručnosť Fornaroli až po prvý dotyk Mauka, boli rovnako dobré ako to, čo sme videli v krátkej histórii derby v Melbourne.

Ale nestačilo to City a Berisha boli po ruke, aby získali dramatický víťaz pre víťazstvo v momentoch smrti. Príliš známa tvár a celkom príliš známy derby pre City.

Spôsob, akým sa Mesto vrátilo z dvoch gólov, by malo potešiť svojich fanúšikov a dávať istú nádej, že priepasť medzi nimi a ich súpermi v okolí mesta sa stáva užšou. “Samozrejme je to stále sklamaním, že ho nakoniec stratíte,” povedal mestský tréner John van ‘Schip z úsilia jeho strany. “Musím však povedať, že aspoň v druhom polčase reagovali veľmi dobrým spôsobom.”

Existuje však len jeden Besar Beriša.Po zápase sa trenér Victory Kevin Muscat vyjadril, že je “vynikajúci” a že si zaslúžil, aby získal víťazný gól. “Je tu neuveriteľná vôľa a chceš zvíťaziť v tejto skupine,” povedal Muscat.

Nikto, samozrejme, túto osobnosť zosobňuje a chce viac než Beriša. Sme svedkami najväčšieho útočníka, najviac smrteľného finiséra v histórii A-ligy.