Uverejnenie zmluvy s odchádzajúcim podpisom prezidenta Fify ho priblíži do siete pokračujúcich vyšetrovaní a ďalej spochybňuje jeho vzťahy s Warnerom, ktorý pôsobil 28 rokov vo výkonnom výbore riadiaceho orgánu svetového futbalu. </Posledné zjavenie sa objavilo po tom, ako švajčiarsky vysielateľ SRF odhalil zmluvu z roku 2005, v ktorej sa Warren-riadená karibská futbalová únia predala vysielacie práva na Svetové poháre 2010 a 2014 za 600 000 dolárov.Trinidadský, vtedajší prezident CFU, sublicenčoval tieto práva na svoju vlastnú spoločnosť registrovanú na Kajmanských ostrovoch J & Podľa medzinárodnej tlačovej asociácie (JDI), v roku 2007 spoločnosť JDI predala práva na káblovej televíznej stanici SportsMax na Jamajke za hodnotu, ktorú prevádzkovateľ vysielania uviedol na svojej vlastnej webovej stránke ako medzi 18 USD m a 20 miliónov dolárov. Jaimie Fuller z kampane skupiny NewFifaNow odhaduje, že Warner kúpil zmluvy iba za 5% ich skutočnej hodnoty. "Blatter sedí na vrchole organizácie preplnenej korupčnými transakciami, nie je to nič iné ako tento najnovší príklad, a to ďalej zdôrazňuje potrebu reformy, ktorá sa má odobrať z rúk Fify a rodín športovej správy," povedal.

“Súčasná fraška, s bývalým generálnym tajomníkom MOV Françoisom Carrardom, ktorá predsedá údajnej reformnej komisii zloženej z konfederácie, je ďalším zlým vtipom, iným patetickým pokusom vytiahnuť vlnu nad očami každého milovníka futbalu.”

Nebol to prvýkrát, čo Fifa predala televízne práva Warnerovi, jednému z deviatich prúdu bývalých predstaviteľov Fify, ktorí boli v máji USA obvinení a ktorý v súčasnosti bojuje proti extradícii zo svojej rodnej Trinidadu, za klesajúcu cenu.

Roku 1998 získal Trinidad a Tobago televízne práva na Svetový pohár v roku 2002 za jediný dolár, prax, ktorá sa začala pod Blatterovým predchodcom Joaom Havelangem.Warnerov JDI tiež predal práva majstrovstiev sveta v roku 2006 do Karibiku za 4,25 milióna dolárov v roku 2001.Jack Warner priznáva stratu miesta v parlamente Trinidadu a Tobaga Prečítajte si viac Podľa súdnych dokumentov na Kajmanských ostrovoch Jeffrey Webb – Warnerov nástupca ako prezident Konkafaf konfederácie – bol riaditeľom JDI v čase dohody. Obaja Webb a Warner čelia obvineniam z korupcie v USA.Webb bol vydaný do USA v dôsledku dramatických nájazdov v hoteli v meste Baur au Lac v Zürichu v máji a je v súčasnosti na kauze v New Yorku. Chuck Blazer, bývalý exekutór Fifa a generálny tajomník Cocacaf, prijatý k získaniu podielu z úplatku vo výške 10 miliónov dolárov, aby mohol voliť Južnú Afriku na usporiadanie Majstrovstiev sveta v roku 2010 a súhlasil s vyjednávaním s prokurátormi, zostáva aj na kaucii. Fifa sa zaoberala CFU, za 50-percentný podiel z akýchkoľvek ziskov vyplývajúcich z subdodávateľských práv, ale len málo, ak Warner vôbec uskutočnil akékoľvek platby z podielu na zisku. V mesiaci júl 2011, mesiac po tom, čo FIFA odstúpil po obvineniach z úplatkárstva, Fifa ukončila svoju zmluvu s CFU.

Existuje dlhý zoznam tvrdení, ktoré spájajú Warnera s vynakladaním peňazí z televíznych kontraktov a vstupeniek na zadnej strane jeho kontaktov a vplyvu na FIFA.Warner kontroloval vplyvný blok hlasov, ktorý opakovane pomáhal pri dodávaní Blattera. Hotovo: cudzinci; pekné džínsy; a pokora Cristiano Ronaldo Prečítajte si viac Po tom, čo Fifa odišiel pod oblak podplácania úplatku, sám Warner uviedol vo vyhlásení, že v roku 1998 kúpil práva Trinidadu na televízne vysielanie pre svetový pohár len za jeden dolár prostredníctvom mexickej spoločnosti a ich získal aj pre vydania v rokoch 2002, 2006, 2010 a 2014. Potom povedal, že využil príjmy z predaja práv na rozvoj športu v Karibiku. Publikovanie zmluvy s Blatterovým podpisom zvýši tlak na 79-ročného, ​​keď sa pripravuje aby sa vyhnali vo februári budúceho roka.V pondelok v Zürichu, bude americký generálny prokurátor Loretta Lynch poskytnúť aktuálne informácie o americkom vyšetrovanie, ktoré s označením akcie FIFA úradníkov a TV marketingových manažérov za “World Cup of podvodu” po mnoho rokov.

Lynch bude hovoriť vedľa švajčiarskej generálny prokurátor Michael Lauber, ktorý dohliada na paralelné vyšetrovanie udeľovaní 2018 a 2022 majstrovstvá sveta do Ruska a Kataru v tomto poradí a určila 103 podozrivých transakcií zahŕňajúcich švajčiarskych bánk.

SRF Program publikovaný zmluva podpísaná spoločnosťou Blatter, v ktorej sa uvádzajú televízne práva na majstrovstvá sveta v roku 2010, boli predávané za 250 000 dolárov a turnaj v roku 2014 za 350 000 dolárov na CFU riadené Warnerom.Fifa reagovala vydaním vyhlásenia, ktoré znie: “Dňa 12. septembra 2005 FIFA podpísala zmluvu s Karibskou futbalovou úniou o právach televízneho vysielania. Podľa podmienok tejto dohody mala spoločnosť Fifa získať fixný licenčný poplatok, ako aj 50% podiel z akýchkoľvek ziskov súvisiacich s subdodávkou týchto práv.

“Spoločnosť CFU vykonala niekoľko porušení zmluvy a zlyhala plniť svoje finančné záväzky. Povinnosti týkajúce sa požadovaného predbežného schválenia pre subdodávateľstvo neboli splnené.

“Z týchto dôvodov FIFA 25. júla 2011 ukončila svoju zmluvu s CFU.”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s