Darüssafaka vyhral tri porazenia v poradí a deviaty v boji o play-off. Mestu porazil súper druhýkrát v sezóne, decembrový duel s množstvom konfliktov Veselý nehral.

Začiatok zápasu nenaznačil prekvapenie, hostia viedli k dvojcifernému rozdielu, ale druhá štvrtina prehrali o 13 bodov a Darüssafaka sa ujal jemného náskoku, ktorý neopustila.

Aj napriek tomu, že hráči nemali obrat, nemali.A vďaka dobrým výkonom Brad Wanamaker, autora 12 bodov a 11 asistencií a dvadsaťbodového strelec Will Clyburne.

Chorvátsky pivot Ante Žižič pre Darüssafak pridal 14 bodov a 10 doskokov. Čerstvo dvadsaťročný hráč, na ktorého vlastní práve pre NBA Boston Celtics, žiaril pod oboma košmi a zatienil Jána Veselého aj Ekpeho Udoha, pivotmanské hviezdy Fenerbahce.

Veselý mal problém s osobnými chybami, hneď v úvode druhého polčasu si po útočiaci na faul a nevedomú chybu šiel sedieť, vrátil sa do konca, ale ďalšie dva rýchle fauly ho poslali späť. Nakoniec zaznamenal päť bodov, dva odskočil a pomohol za 17 minút. Najlepším strelcom Fenerbahcie bol Bogdan Bogdanovič s 18 bodmi, ale skóroval iba jednu z ôsmich strelných trofejí.Ekpe Udoh a Bobby Dixon zhodne pridali 14 bodov a päť doskokov.

Galatasaray Istanbul má siedmu výhru v sezóne a posunulo sa na 14. pozíciu, triumf v Barcelone 69:62 je vôbec prvým úspechom na vonkajších palubovkách. Spolu so šestnáctibodovým Schilb k nemu významne prispeli Alex Tyus (19 bodov a deväť doskokov) a Jon Diebler (14 bodov pri streľbe za tri body 4/4).

Príslušníkom katalánskeho veľkoklubu nepomohla ani predzápasová pokuta 5 000 eur na hlave a po štyroch stratách v rade patria dvanástej pozícii.Barcelona takmer celý zápas viedla, ale posledný štvrtinu nezvládla, prehrala ju 12:24, keď doplatila predovšetkým na štvorminútový úsek, v ktorom sa nedokázala trafiť.

Saša Vezenkov bol najlepším strelcom 18 bodov, Petter Koponen pridal 15 bodov. Stratos Perperoglu (12 doksoků) a Ante Tomič (11 doskokov) zasiahli dvojciferné množstvo loptičiek.

<span style = "font-style: italic; Kazaňské ruské doky 81:77. Španielsky šampión vyhral Euroligu už po ôsmykrát. Víťazom majstrovstiev bol stále Luka Dončić, sedemnásťročný.Talentovaný Slovinec s 11 asistenciami zlepšil maximálnu Euroligu, pridal sedem kôl a päť bodov.

Anthony Randolph vytiahol Real s skóre 19 bodov. Othello Hunter pridal 14 bodov a Gustavo Ayón skóroval 12 bodov, z ktorých 10 malo prvý štvrťrok.

Keith Langford bol najlepším strelcom Kazanu s 20 bodmi, Arthom Parachovsky sa pripojil k 12 bodom a Quino Colom skóroval 11 bodov a deväť asistencií.

ČSKA Moskva nezískala doma proti Crvena zvezda Belehrad, jasné víťazstvo 102: 80 ho drží v boji o prvé miesto po základni.Srbským hosťom chýbal kľúčový rozohrávač Stefan Jovice, a tak si s nimi predovšetkým Nando De Colo robil, čo chcel, pozbieral 25 bodov.

Nikita Kurbanov za víťaza zaznamenal 18 bodov, bez toho, aby minul strelu, Miloš Teodosič sa po zdravotnej pauze pripomenul 16 bodmi. Zvezdu strelecky ťahali Luka Mitrovici s 16 a Charles Jenkins s 12 bodmi.

V popredí poradí sa udržal aj Olympiakos Pireus, ktorý doma prehral Žalgiris Kaunas 73:64.Mužom zápasu bol domáci Giorgos Printezis čoby autor 17 bodov a 10 doskokov, Američan s belgickým pasom Matt Lojeski pomohol k výhre 12 bodmi.

Vassilis Spanulis, veľký strelec, získal 11 bodov; polčasový výsledok uzavrel na skóre 35:35 trojkou v poslednej sekunde, v predposlednej minúte celého zápasu potom vyslal ďalšiu dôležitú strelu z diaľky, ktorú posunul skóre na 71:61.

Panathinaikos Atény prehral doma Bamberg 81:72, keď našiel štvoricu dvojciferných strelcov: Chris Singleton nazbieral 17, James Feldeine a Jannis Burusis po 16 a Mike James 15 bodov. Spievajúci bol Daniel Theis s 18 bodmi.Rozhodovalo sa v tretej desaťminútovke, kedy sa grécky veľkoklub dostal do několikabodového vedenia, ktoré už nepustil.

Maccabi Tel Aviv doma prohospodařilo devatenáctibodové vedenia nad Baskonií, napriek tomu zvíťazilo 85:84. Návštevníci nedosiahli strelu pri poslednom zápase.

V drese víťazov sa zaskveli Andrew Goudelock (21 bodov), Sylven Landesberg (18 bodov) a Gal Mekel (10 bodov, osem doskokov a sedem asistencií),

Najlepším strelcom klubu z Vitória bol prekvapivo Andrea Bargnani (17 bodov), Rodrigue Beaubois pridal 16 bodov, Shane Larkin 15 bodov a Johannes Voigtman zariadil 13 bodov a 11 doskokov.

Anadolu Efes Istanbul doma prehral Olimpia Miláno 90:86, keď o polovica stratila 14 bodov.Thomas Heurtel získal 17 bodov a šesť asistencií, Tyler Honeycutt pridal 16 bodov a päť doskokov a Jayson Granger pomohol 12 bodov, šesť rázov a štyri asisty. Pes Balbay ukázal nielen deväť bodov, ale aj tím niekoľkokrát v druhej polovici pomohol v obrane.Talianske šampiónmi tiahol Rakim Sanders s 18 bodmi.

Darüssafaka Istanbul – Fenerbahce Istanbul 72:65 (za hostí Veselý 5 bodov, 2 doskoky, 1 asistencia)
FC Barcelona – Galatasaray Istanbul 62:69 (za hostí Schilb 16 bodov, 9 doskokov a 5 asistencií)
Unics Kazaň – Real Madrid 77:81
Anadolu Efes Istanbul – Olimpia Miláno 90:86
CSKA Moskva – Crvena zvezda Belehrad 102: 80
Maccabi Tel Aviv – Baskonia Vitoria 85:84
Panathinaikos Atény – Brose Bamberg 81:72
Olympiakos Piraeus – Žalgiris Kaunas 73:64