Hlina, ktorú Andy Murray kedysi videli s podozrením, sa stal jeho priateľom a týždeň pred francúzskym priamym súbojom vyhral proti najlepšímu hráčovi na svete Novak Djokovič.Keby nedal Djokovičovi v prvom finále Rím Masters v nedeľu – 6-3, 6-3, s ostrými, silnými údermi z hlbokej a umeleckej práce blízko siete – vie, že otázky o srbskej nadvláde nad ním by boli napadnuté rozhovor medzi Rolandom Garrosom a Rolandom Garrosom, kde v minulom roku prehral tesný semifinále proti svetovému No1. Andy Murray porazil Novaka Djokoviča, aby získal titul “Rome Masters” v jesennom poli. Prečítajte si viac

jeho druhý úspech v 14 zápasoch od víťazstva Djokoviča v finále Wimbledonu v roku 2013, pretože sa udržal v pohode, zatiaľ čo normálne obsahoval Serb prišiel blízko k spaľovaniu na povrchu, ktorý správne považoval za online stávkovanie nebezpečný. Argentínsky rozhodca, Damian Steiner sa však nezmohol, keď s Murray dvomi víťazstvami Djokovič odviedol svoju frustráciu pri prechode na euro a prosil Steinera, aby pozastavil hru na vyčistenie ihriska, ktorý bol pre väčšinu zápasov neustále zatiahnutý. / p>

Ako to Djokovič videl: “Nežiadal som ho, aby odložil zápas.Požiadal som, aby som mal malú prestávku, kde by sme dali trochu času, možno päť minút, ľuďom, aby usporiadali súd. Rozhodca predsedu vedel, že prognóza je dobrá. Nebolo to žiadny dážď. Nevidel som žiadny dôvod, prečo by sme sa nemohli zastaviť. “Hrali sme na veľmi, veľmi ťažkom súde, pretože pršalo hodinu a bolo to veľmi blato za základnou líniou. Počas troch zápasov som doslova dvakrát alebo trikrát prekrútil svoj členok. “Pýtal som sa ho:” Je potrebné, aby sa niekto zranil? “[Predtým] si uvedomuje, čo sa deje?Je to jeho rozhodnutie, či súd je alebo nie je hrateľný, ale pre mňa je to smiešne, že v neformálnej obuvi vystupuje a len skĺzne na líniu a hovorí: “OK, súd je dobrý.”

Môžeme sa o tom smiať, ale nie je to len záležitosť, či sa chystáte hrať lepšie, vyhrať alebo prehrať. Je to záležitosť udržať si zdravie.

“Podmienky, aké sme dnes mali…riziko zranenia je oveľa vyššie, než by malo byť. Za hlavnou líniou, hlavne tam, kde sme sa pohybovali najviac, bol ťažký, bahnitý, veľmi, veľmi mokrý. ”

Djokovič tiež explodoval skôr v druhom kole. “Tieto zápasy sú dôležité pre oboch hráčov,” povedal. “V stávke je veľa.Keď hráš súpera a samozrejme chceš vyhrať, niekedy si príliš emotívna. “Hodil som raketu, odrazil sa cez plot a okamžite som dostal varovanie. Takže dnes bol rozhodca stoličky. Naozaj chcel ukázať moju autoritu. Takže mu gratulujem. ”

Murray, samozrejme, nebol tak o všetkom zranený, ale do značnej miery súhlasil s Djokovičom. “Nenašiel som to tak veľký problém za základnou líniou,” povedal Murray. “Boli to linky, ktoré boli problémom. Boli mimoriadne mokré a niekedy ste mohli vidieť, kedy lopta narazí na čiaru, ktorú práve ubehne. A to bolo do značnej miery pršalo na veľkú časť zápasu. “Je to ťažké, pretože keby sa niečo stalo s jedným z hráčov v tejto situácii, každý z nás by bol úplne vyčerpaný a nešťastné.Ak by to bolo ako na začiatku sezóny, možno by to bolo trochu iné. Ale s francúzskym [Otvoreným] začínajúcim za jeden týždeň, ak máte problém, môže to skutočne brániť vašim prípravám a vašim šancíam na víťazstvo – takže to môžem pochopiť. “Facebook Twitter Pinterest Andy Murray oslavuje víťazstvo nad Novakom Djokovičom v Ríme , Fotografia: Pacific Press v / REX / Shutterstock Bol to však deň Murray, ktorý oslávil jednu z jeho najlepších výhier, prvá od britského mužského hráča od roku 1931, keď George Patrick Hughes prevládal nad francúzskou legendou , Henri Cochet, v rýchlom a dekoratívnom finále z piatich najlepších, víťazstvo 6-4, 6-3, 6-2, ktoré predpovedalo jeden z tých mimoriadnych britských sucha, športový kontrapunkt na naše počasie.Posledným celkovým britským víťazom bola Virginia Wadeová, ktorá v roku 1971 porazila vtedajší západonemecký hráč Helga Niessen Masthoff 6-4, 6-4. V dažďovej mračno-zakrytej hmle, ktorá by nevšimla miesto v Škótskej vysočine Murray a Djokovič hrali najlepšie z troch, ale určite to bolo tvrdšie a dlhšie ako čierne a biele momenty. Trvalo to hodinu a 35 minút a muselo to zdanlivo dvakrát dlho pre Djokoviča, ktorý predošlú noc pred Kei Nishikori nesúc len únavu z trojhodinového semifinále, ale na jeho ľavej nohe modrina, ktorá sa sama dopadla na koniec tohto zápasu, keď sa snažil uvoľniť špinu z topánky , To nebol jeho víkend ľubovoľný úsek. Bol to však Murray 29. narodeniny.Nasledujúca nedeľa bude 29. narodeninami Djokoviča. Od jeho 11-tich rokov sa duelovalo a do značnej miery odišiel Srbov, keď je to dôležité – okrem dvoch finálových slam, ktoré vyhral Murray vo Wimbledone a Flushingu lúky. Ako by rád pridal francúzsky do tejto zbierky, na povrchu, ktorý bol pre obidvoch z nich tu v nedeľu, ale mohol byť jednoducho láskavý ku Škótovi v Paríži. Tento článok bol zmenený 16. mája 2016 s cieľom objasniť, že Murray získal prvý britský hráč od roku 1971, keď Virginia Wade vyhral ženský finále. Bolo to prvé víťazstvo britského muža od roku 1931 Georgeom Patricom Hughesom.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s