Na otázku, či bol spokojný so svojím pokrokom v sezóne, ktorá začala so sklamaním z toho, že bola vyradená z tímu anglického Majstrovstiev sveta, odpovedal: “Nie naozaj. Cítim, že som zďaleka, kde si myslím, že to môžem byť. Prišiel veľa: som ešte mladý [21]. Je tu ešte jedno peklo, na ktorom musím pracovať. Potrebujem takú mentalitu a mentalitu, ak sa budem snažiť zlepšiť a mojim plánom je zlepšiť sa vo všetkom. Žiaden aspekt mojej hry nie je dokonalý. “Owen Farrell odkopol Saracens na európsku slávu po pretekoch 92 prehral Carter Prečítajte si viac Itoje je uznanie je pozoruhodné v jednom zmysle, pretože on nie je okázalý hráč, ktorý zachytilo oko tým, veľké hity alebo rozptylujúce obrancov na nohách.Vyniká svojou všadeprítomnosťou a schopnosťou byť na správnom mieste v správnom čase, vyhrať obraty, kradnúť hranice a vynútiť chyby.

Všetko možno zhrnúť v jednej hre vo finále. Pretekár mal malý čas, keď mal v držbe a ponúkol slabú útočnú hrozbu s Danom Carterom utlmeným poranením lýtka, ktoré ho krátko po prestávke vytlačilo z poľa. V druhom polčase nastala jedna chvíľa, keď sa vyhrážali, keď Mike Phillips vyrazil z boja a viedol sa na územie Saracens. Raz skončili preteky a Sarries sa pokúšali.

Hrozba bola vynechaná Itoje, ktorý po tom, čo Phillips bol nakoniec privolaný na zem, sa neopatrne zasadil cez loptu a vyhral trest. Jeho čítanie hry je taká akútna, že kompenzuje jeho relatívny nedostatok skúseností.Preteky mali nejaké ostrieľané dopredu, v neposlednom rade aj No8 Chris Masoe, ktorý v semi-finále proti Leicesteru dominoval v oblasti semi-finále, ale žiaden z nich nemal vplyv na Itoje. “Bol to ťažký starý zápas,” povedal Itoje , “Plán bol na to, aby Racing pod tlakom, nútil ich robiť veci, ktoré nechceli, a prinútiť ich, aby robili chyby. Sú fantastická stránka a nebola zďaleka jednoduchá. Máme nedeľu na oslavu víťazstva, ale naša sezóna nie je u konca. Máme aspoň jednu ďalšiu veľkú partii, ktorá sa bude konať (proti Leicesteru v sobotňajšom semifinále v Premiershipu) a chceme dokončiť sezónu správnym spôsobom. “Páčilo sa nám víťazstvo nad Racingom, pretože klub má pracoval za to už sedem rokov a bolo veľkou úľavou na turnaj.Som niekto, kto verí v život v tomto momente; užite si tu a teraz, pretože nemáte tušenie, čo sa stane zajtra. Vezmem veci ako oni prídu; akonáhle sú dokončené, prejdete ďalej. S Saracens sme veľmi šťastní tým, že sa s nami zaobchádzajú neuveriteľne dobre. Všetci sa opýtajú, že pracujeme neuveriteľne tvrdo a že sa na ihrisku dôsledne stretávame; starostlivosť a lásku máme k sebe navzájom. “Maro Itoje:” Znepokojenie zvyšuje túžbu – Saracens chcú ísť celú cestu v tomto roku “Prečítajte si viac

Itoje sa stal štvrtým anglickým hráčom v toľkých rokoch byť menovaný európskym hráčom roka, ale bol tu rozdiel: Nick Abendanon, Steffon Armitage a Jonny Wilkinson všetci hrávali za francúzske kluby, keď získali ocenenie.Saracens sa stala prvou Premiershipovou stranou, ktorá vyhrala Európsky pohár už od roku 2007 a pred mnohými rokmi, keď dominovali Leinster a Toulon trávili, niektorí predpovedali dlhé anglicko sucho.

má viac prísť zo Saracens, “povedal Itoje. “Máme pomerne mladú družstvu a hráči, ktorí si vybrali tréneri, postupujú k tejto príležitosti. Nie sme stranou, ktorá nikdy neprechádza. Máme spätnú väzbu od trénerov po každom zápase a chceme pokračovať v presadzovaní.To, čo je pre nás neobchodovateľné, sa darí dobre v každej súťaži, v ktorej hráme, a preto sa spustí práca na začiatku týždňa, aby sa pripravila na Leicester. “Mark McCall, Saracens ‘ riaditeľ rugby, hovoril po zápase o tom, ako víťazstvo nad Racing bolo vyvrcholením siedmich rokov plánovania, keď Brendan Venter vstúpil do klubu na čele riadiaceho tímu. Tím, ktorý sa zhoduje len s jeho nekonzistenciou, sa stal jedným z najobávanejších a najťažšie porazených v Európe a táto sezóna len stratila jeden zápas mimo medzinárodného okná. Mark je veľmi dôležitý údaj klub, “povedal Itoje. “Nastavuje program a tón. Pracuje tak ťažko ako ktokoľvek, koho viem – robí prípravu a dáva nám dôveru. Náš úspech má s ním veľa spoločného.Viem, že tam sú veci, s ktorými musím pracovať s ním a trénermi. Ak to urobím, budem naďalej presadzovať hranice. Ako rugby hráč sa snažím dosiahnuť dosť veľkých vecí a získať veľké turnaje. Vieme, že nemôžeme vyhrať dvojnásobok, ak nebudeme poraziť Leicester, takže tento týždeň sa budeme sústrediť na túto hru a ísť odtiaľto. “

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s