Obom vedenie klubu oznámilo, že si môžu hľadať angažmán inde. Zimnú prípravu s vedúcim tímom druhej ligy niekdajší dlhoročné opory nezačne. “Padáka” dostal tiež ďalšie stredné obrancu, Pavel Dreksa.

Janotka sa Škerle patrí k ikonám klubu. Odkopali toho za modré veľa – Škerle štrnásť rokov (s ročnou pauzou na hosťovaní v Moste), Janotka jedenásť (s ročnou prestávkou na hosťovaní v Brne). Vypracovali sa na kľúčové postavy defenzívy. Škerle ešte v minulej sezóne, v ktorej Sigma po tridsiatich rokoch spadla do druhej ligy, nosil kapitánsku pásku. Janotka, ktorý sa na zostupe nepodieľal, pretože hral v Brne, mu robil skôr zástupcu.

Obaja mali pomoct Košiciach staré postúpiť medzi elitu.Začali v základnej zostave trénera Leoša Kalvodu, ale po piatich kolách, v ktorých Sigma herne i výsledkovo tápal, vypadli z jedenástky. “Sadli si hromadne skúsení hráči,” krčí ramenami Janotka. “Beriem to tak, ako to je. Život ide ďalej. Oceňujem, že nám to Sigma oznámila s predstihom. “

Obaja veria, že ešte zďaleka nie sú za svojím výkonnostným zenitom, hoci najlepšiu formu z dôb, kedy sa Sigmou hrali v Európskej lige, neukázali. Faktom je, že Kalvoda omladenie zostavy vyšlo.Svedčí o tom desetizápasová série bez porážky a prvé miesto v tabuľke.

Navyše Sigma priviedla dvoch skúsených stopérov – Jana Rajnoch z Liberca a Davida Bystroňa z Plzne, ktorý síce kvôli rekonvalescencii operovaného kolena nenastúpil ani v jednom zápase, Olomouc však tým naznačila, že pre Škerleho nebude uprostred obrany miesto. Janotka zasa vytlačil odchovanec Hála.

“Vzhľadom k tomu, že majú nejaký vek a niečo odohrali, by bol trošku luxus, aby pravidelne nehrali ako na jeseň.Budeme sa snažiť o to, aby odišli na hosťovanie s tým, že potom v lete uvidíme, či sa vráti, “uviedol pre klubový web športový riaditeľ Sigmy Ladislav Minář.

Odchod z Hanej môže stretnúť ešte záložníka Radima Nepožitka , ktorý jeseň promarodil a končí mu zmluva. “Uvidíme, či nájdeme spoločnú reč ohľadom predĺženie zmluvy,” podotkol Minář.

Olomouc začne zimnú prípravu 5. januára. Budú pri tom tiež navrátilci z hosťovania v Opave – pravý bek Petr Vavřík a ofenzívny stredopoliar Petr Ševčík.Niekdajší opory Sigmy, s ktorou vyhrali aj jej doteraz jediné dve trofeje (Slovenský pohár, Superpohár), skúsi kariéry reštartovať inde. “Sigma je vždy klubom môjho srdca, takže odchod odtiaľ je bolestivý,” uzavrel Janotka.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s