“Hoci nerád, musím poslať do sveta správu o tom, že som donútený zo závažných zdravotných dôvodov predčasne ukončiť sezónu,” uviedol brmbolce pre webové stránky cyklokros.cz.

“Počiatok mojich problémov spočíval v bolesti, kŕčoch a neprekrvenie ľavej nohy a s nimi spojené bolesti chrbta. Podozrenie na vyskočenú platničku či pricvaknutý nerv sa po pár vyšetreniach zmenilo na konečnú diagnózu spočívajúce v nepriechodnosti tepny a z toho plynúce neprekrvenie ľavej nohy. Podľa MUDr. Karla Novotného sa jedná o pozostatok z niektorých skorších pádov. “

Po úvodnom závode TOI TOI Cupu v Lošticiach nebol brmbolcom dva týždne schopný akéhokoľvek pohybu, aj chôdza mu robila problémy.Kŕče neustávali ani potom a séria lekárskych vyšetrení nedokázala odhaliť pravú príčinu ťažkostí. Až po mesiaci v cievnej ambulancii zistili, že nemá tep v ľavej nohe a následná CT angiografia ukázala miesto, kde je tepna nepriechodná.

Jediným riešenie je operácia.

Tú podstúpi 13. januára. Preto sa pre neho šampionát v Tábore stal neuskutočniteľným snom, o nomináciu bojovať nebude.

“Riešili sme najmä termín operácie, ale hlavné bolo obdobie rekonvalescencie po operácii, ktorá v mojom prípade bude minimálne 6 týždňov. Aj keď sme pôvodne hľadali termín operácie do Vianoc, majstrovstvá sveta v Tábore by som rovnako nestihol, “popisoval brmbolce.

” Momentálne som sa presunul na pozíciu asistenta.Snažím sa pomáhať v rámci oddielu mladým pretekárom, ktorí sa pripravujú na majstrovstvá republiky v Miloviciach. Cez vianočné sviatky by som chcel pomáhať reprezentáciu na Svetovom pohári v Zolderi a vyskúšať si tak druhú stranu mince. “

Kým pre neho platia v súvislosti so šampionátom v Tábore definitívne NIE, obhajca titulu Zdeněk Štybar sa ešte len bude rozmýšľať, či sa po jesennom zranení stihne adekvátne pripraviť. Radomír Šimůnek cez leto bojoval s vracajúcim sa vírusom, nemal zodpovedajúcu prípravu a až sa dostáva do formy. Martin Bína pre zmenu v premiere snahy riešil v úvode sezóny problémy s pretrénovaním.

Na poslednom Svetovom pohár v Milton Keynes bol v sobotu z českých mužov najúspešnejší na 24.mieste Michael Boroš, zatiaľ čo Šimůnek obsadil 27. miesto.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s